Telefony stacjonarne
22 43-85-335
22 43-85-460
22 43-85-327 CWoD
Telefony komórkowe
660 457 706
Adresy e-mail
cum@its.waw.pl
beata.stasiak@its.waw.pl
piotr.malawko@its.waw.pl (najem)
anna.gorska@its.waw.pl CWoD
Druk sejmowy 2090 - proces legislacyjny
Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami stanowi w art. 3 ust. 3 że: „Osoba niepełnosprawna pod względem fizycznym może być kierującym, jeżeli uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem.”. Jednakże rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców praktycznie przesądza, że osoby niesłyszące lub osoby z poważnym ubytkiem słuchu są pozbawione (decyzją Ministra) możliwości ubiegania się o prawo jazdy kategorii C1 i C.
Konsekwencją uchwalenia projektowanej ustawy będzie konieczność zmiany wspomnianego rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców poprzez wyeliminowanie zawartego obecnie w tym rozporządzeniu faktycznego zakazu ubiegania się o prawo jazdy kategorii C1 i C przez osoby z całkowitym lub częściowym ubytkiem słuchu.
Zmianie będzie musiało ulec także Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach – w zakresie w jakim przewiduje obecność podczas egzaminu tłumacza języka migowego lub systemu językowo-migowego.