Telefony stacjonarne
22 43-85-335
22 43-85-460
22 43-85-327 CWoD
Telefony komórkowe
660 457 706
Adresy e-mail
cum@its.waw.pl
beata.stasiak@its.waw.pl
piotr.malawko@its.waw.pl (najem)
anna.gorska@its.waw.pl CWoD
Aktualności
Co to są kody ograniczeń?
Każdy kandydat na kierowcę musi przejść badania lekarskie, których efektem jest orzeczenie lekarskie określające istnienie lub brak przeciwskazań do prowadzenia pojazdów. Osoby z niepełnosprawnością w orzeczeniu, oprócz adnotacji o braku przeciwskazań, mają określone kody ograniczeń wynikające ze stanu zdrowia.
Przywileje kierowców niepełnosprawnych i ich wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Najważniejszymi i istotnymi przywilejami dla kierowców niepełnosprawnych, uregulowanymi prawnie, są: przywilej niestosowania się do wybranych znaków w ruchu drogowym oraz tzw. karta parkingowa. Warto też wspomnieć, że na terenie Warszawy funkcjonuje również karta N+, pozwalająca na bezpłatne parkowanie w strefach płatnego parkowania.
Jak osoba z niepełnosprawnością może zrobić prawo jazdy?
Osoby z niepełnosprawnością napotykają w życiu więcej trudności - i tak też jest w kwestii zrobienia prawa jazdy. Najbliższa lub najlepsza w rankingach osób sprawnych szkoła jazdy niekoniecznie będzie odpowiednia do przeprowadzenia szkolenia. Warto umieć zdefiniować swą niepełnosprawność w aspekcie prowadzenia samochodu - określić swoje dysfunkcje
Kilka słów o szkoleniu i egzaminowaniu
Od około 10 lat obserwujemy nagły rozwój Ośrodków Szkolenia Nauki Jazdy dla osób z różnymi dysfunkcjami. Wzrost działalności w tym obszarze wynika ze wzrostu zainteresowania nabyciem kwalifikacji związanych z kierowaniem pojazdami. Samochody w tych firmach są przygotowane w sposób właściwy do realizacji zadania związanego z nauką jazdy.